Долороза, означающая «Скорбный путь» или «Путь страдания», – это процессный путь для христианских паломников в Старом городе Иерусалима. Говорят, что это путь, по которому Иисус шел по пути к своему распятию. Посещение каждой станции креста вдоль Виа Долороза должно быть частью любого посещения Иерусалима или паломничества по святой земле.

Ми вирішили зробити нашу власну пішохідну екскурсію Віа Долороза, і я думаю, що це відмінно спрацювало для нас. Таким чином, ми могли б йти у своєму власному темпі, фотографувати, робити деякі обхідні шляхи та не піддаватися ідеологічній обробці з боку конкретних гідів.

Маршрут Віа Долороза починається недалеко від Левиних воріт у колишній Антонійській фортеці та до храму Гробу Господнього. Відстань не така вже й далеко, всього близько 600 метрів.

Скільки там станцій Хреста? Долороза

На Віа Долороза, відомій як «Хресна дорога», є чотирнадцять станцій, заснованих на подіях, які «відбулися» на шляху до місця розп'яття. Вісім станцій знаходяться вздовж старої міської дороги, а останні шість знаходяться в або поряд із Храмом Гробу Господнього.

Первоначально число станций, наблюдаемых в Иерусалиме, было значительно меньше, чем то, что сегодня известно, с числом 14, установленным где-то в 16 веке. Некоторые секты считают, что на кресте всего 7 станций, а другие считают, что должно быть не менее 15 станций. Мы случайно решили, что их четырнадцать.

Терновий вінець у сувенірних магазинах на Віа Долороза

Терновий вінець у сувенірних магазинах на Віа Долороза

 

Левові ворота. Долороза

Если вы заинтересованы в прогулке по Виа Долороза, лучше всего войти в старый город Иерусалим от Львиных ворот.

Підхід до Левової брами в Єрусалимі

Підхід до Левової брами в Єрусалимі

 

Якщо ви їдете з Олійної гори, на світлофорі поверніть праворуч на головну дорогу, потім спочатку ліворуч на Lions Gate Rd.

Львиные ворота получили свое название от пары каменных львов на фасаде ворот. Легенда гласит, что в 16-м веке султан Сулейман Великолепный мечтал о львах, которые собирались пожрать его, потому что он не смог должным образом защитить Священный город Иерусалим.

Султан прийняв це як знак із небес і наказав збудувати стіни навколо Старого міста. Він також зажадав, щоб зображення левів, яких він бачив уві сні, було розміщено на фасаді Східної брами.

Ворота Левових воріт на Віа Долороза в Єрусалимі

 

У християнській традиції брама називається Ворота Святого Стефана після Святого Стефана, першого християнського мученика, який був побитий камінням до смерті.

Арабською мовою ворота відомі як Баб Сітт Марьям, все ще названий на честь Діви Марії.

Церква Святої Анни та Басейни Бетесди. Долороза

Басейни Бетесди біля першої станції Віа Долороза

Басейни Бетесди біля першої станції Віа Долороза

 

Проїжджаючи від Левових воріт до Першої станції, ви побачите церкву Святої Анни з правого боку.

Церковь Святой Анны является наиболее хорошо сохранившейся церковью крестоносцев в Иерусалиме.
Церковь предположительно стоит на месте дома бабушки и дедушки по материнской линии Иисуса, Анны и Иоахима, и является местом рождения Девы Марии.

Не всі християни визнають це місцем народження Діви Марії. Деякі кажуть, Назарет, інші кажуть Сепфоріс.

Всередині церкви ви повинні мовчати, хоч вам дозволено співати. Коли ми завітали, там була дуже радісна група християнських паломників, яка співала гімни.

Інтер'єр церкви Святої Анни у Єрусалимі

Інтер'єр церкви Святої Анни у Єрусалимі

 

Біля церкви знаходяться Басейни Бетесди. Ми кілька разів проходили повз, коли він не був відкритий, але якщо ви маєте можливість увійти, зробіть це, тому що археологічні руїни досить захоплюючі.

Предполагается, что Бассейны Бетесды – это место для одного из чудес Иисуса. Парализованный мужчина 38 лет ждал, пока кто-нибудь поможет ему войти в бассейн, и Иисус сказал ему: «Встань, возьми твой коврик и иди», и он сразу же выздоровел (Иоанна 5: 2-18).

Години роботи церкви Святої Анни та басейнів Бетесди

Відкритий щодня, крім неділі, з 8:00 до 12:00 та з 14:00 до 17:00.

За вхід платять 10 шекелів, але платити не було кому, і ніхто не зупинив нас.

Перша хресна зупинка – Ісус засуджений до смерті. Долороза

Первая станция – бывшая Антонийская крепость. На этом сайте Иисус был осужден и осужден Понтием Пилатом.

Маркер для першої станції Хреста на Віа Долороза навпроти іншої Маркер першої станції

Маркер для першої станції Хреста на Віа Долороза навпроти іншої Маркер першої станції

 

На самом деле было немного странно найти Первую Станцию. Потому что сегодня здесь находится школа Аль-Омария, поэтому вы можете войти только тогда, когда школа не работает. Честно говоря, когда вы входите, неудивительно, что это просто выглядит как школа, потому что это то, что есть. Однако из него открывается великолепный вид на мечеть Аль-Акса.

Но минарет, который вы видите, отмечает место римской крепости, где Иисус был приговорен к смерти.

Найкращий час для відвідування тут – щоп'ятниці о 15:00. Саме тут починається процесія з францисканськими ченцями за Віа Долорозом.

Вид на мечеть Аль-Акса з першої станції Хреста

Вид на мечеть Аль-Акса з першої станції Хреста

Годинник роботи першої станції Хреста. Долороза

Відкрито з понеділка по четвер та суботу з 14:30 до 17:00 та
по п'ятницях з 14:30-16:00, але ви можете увійти тільки з дозволу шкільного наглядача.

Там немає плати, щоб увійти.

Друга станція Хреста – Ісус бере хрест. Долороза

Вхід на другу станцію хреста або на першу

Вхід на другу станцію хреста або на першу

 

Друга станція, що знаходиться напроти першої, має номер один, а не номер два. Бачиш, як ми заплуталися?

Тут, у комплексі францисканців, ви побачите дві каплиці: Каплицю Осуду та Каплицю Жгутиків Христа.

Каплиця закрита, бо зарезервована для маси.

 

Вперше, коли ми увійшли на територію, ми не змогли увійти в жодну з каплиць, тому що вони були зарезервовані для масової участі у різних релігійних туристичних групах. Це часто траплялося і на Олійній горі. Так що, якщо ви хочете заглянути в каплиці та церкви на Віа Долороза, терпець безперечно стане чеснотою!

Вознесіння Господнє: значення та табу свята

Часовня флагелляции, видимо, стоит на том месте, где римские солдаты пороли Иисуса. Я говорю, по-видимому, потому что есть различные другие места вокруг старого города, которые делают то же самое.

Всередині каплиці засудження на Віа Долороза

Всередині каплиці засудження на Віа Долороза

 

Предполагается, что часовня осуждения отмечает место, где Иисус взял свой крест после того, как был распят на кресте.

На його території знаходиться Музей Терра Санта, який є першим у світі музеєм, присвяченим «корінням християнства». Ми не відвідували музей, але дивилися мультимедійне шоу, яке було досить цікавим.

Інтер'єр церкви Жгутіка

Інтер'єр церкви Жгутіка

 

Годинник роботи каплиць засудження та жадібності

Відкритий щодня з 09:00 до 13:00 та з 16:00 до 18:00.

Там немає плати, щоб увійти.

Головні місця в Єрусалимі

Ecce Homo Arch. Долороза

Ecce Homo Arch – це арка з каменю, збудована над вулицею Віа Долороза.

Читайте також:  Дубай. Что смотреть?

Ecce Homo на латыни означает «это человек». Согласно Новому Завету (Иоанна 19-15), римский правитель Понтий Пилат произнес эти слова, когда представил Иисуса толпе, прежде чем приговорить Иисуса к смерти.

Ecce Homo Arch

Ecce Homo Arch

 

В прошлом многие христиане считали, что эта арка была местом, где Иисус был приговорен и увенчан шипами. Короны с шипами даже доступны для покупки на данный момент!

Но на самом деле Арка Ecce Homo была построена после времен Иисуса Христа.

Арка була побудована у 2 столітті нашої ери при імператорі Адріані. Це була частина римської брами перемоги, яка була вхідною брамою в «Форум», громадський двір.

Lithostrotos. Долороза

Поряд з аркою Ecce Homo знаходиться монастир Ecce Homo Сестер Богоматері Сіону. Вхід у монастир розташований неподалік кута Віа Долороза і вузького провулка під назвою Сходження монахинь.

Під монастирем знаходяться кам'яні камені, які колись вважалися Lithostrotos (Кам'яний тротуар), де Понтій Пілат займав місце суду (Івана 19:13).

Вхід у Літостротос через сходження черниці на віа Долороза

Вхід у Літостротос через сходження черниці на віа Долороза

 

Вы также увидите маркировку на брусчатке, которая указывает на игру в кости, известную как игра короля. Некоторое время многие считали, что именно здесь Иисус мучил солдат (Иоанна 19: 2-3).

Судячи з масової істерії та ридання багатьох християнських паломників, коли ми були там, багато християн все ще роблять це.

Однако этот каменный тротуар является частью площади римского императора Адриана, которая была построена после времен Иисуса Христа – более 100 лет спустя. Площадь простирается под церковь осуждения и церковь флагелляции.

Пройдіть вниз сходами під площею, і ви побачите велику цистерну, вирізану з каменю. Цистерна має довжину близько 54 метрів, ширину 14 метрів та глибину близько п'яти метрів.

Паломники, що відображаються в літостротах – з гітарою

Паломники, що відображаються у літостротах – з гітарою

Годинники для Lithostrotos. Долороза

Відкритий щоденно з 08:30 до 17:00. У Страсну п'ятницю відкрито лише для молитви.

В'язниця Христа. Долороза

Інтер'єр в'язниці Христа

Інтер'єр в'язниці Христа

 

В непосредственной близости находится греческая православная церковь, которая утверждает, что Иисус находился в плену в их монастыре преториума.

Изучая немного больше о тюрьме Христа, выясняется, что в старом городе Иерусалима есть несколько предполагаемых мест заключения.

Вірмени кажуть, що у Монастирі Жгутиків, на Другій Станції, є Перерва Христа, це перерва.

Тим часом францисканці кажуть, що в'язниця Христа знаходиться у храмі Гробу Господнього.

Всередині "Тюрма Христа" Долороза

Всередині “В'язниця Христа”

 

Другие говорят, что Тюрьма Христа находится в цистерне среди руин возле церкви Святого Петра в Галликанту, на горе Сион, недалеко от Старого города Иерусалима.

Незалежно від того, чи це в'язниця Христа, варто зазирнути всередину і поглянути. Вхід безкоштовний.

Готові до перерви на каву чи туалет?

Тепер я знаю, що ви ще не дуже далеко йшли, але на Віа Долороз було багато чого подивитися, і, незважаючи на те, що ви зібралися в натовпі, ви можете бути готові до швидкої перерви.

Перш, ніж ви дістанетеся до Третьої станції Хреста, є дві справді добрі кав'ярні, які ви збираєтеся пройти.

Перша – це галерея та кафе Бассема, розташовані за адресою Via Dolorosa 40. Чудернацька, розслаблююча, відмінна кава та чудовий власник. Наполегливо рекомендую!

Яблучний штрудель та гарячий шоколад в австрійському хоспісі

Или, в соответствии с христианской темой, отправляйтесь в австрийский хоспис по адресу Via Dolorosa 37. Это самый старый христианский пансион в старом городе Иерусалима, где подают яблочный штрудель. Он предлагает прекрасный вид на старый город и чистые туалеты!

Третя станція Хреста – Ісус уперше потрапляє під хрест

3-а та 4-а станції Хреста на віа Долороза

3-а та 4-а станції Хреста на віа Долороза

 

Третя станція знаходиться на розі вулиць Віа Долороза та Ель-Вад (Хагай). Вірменська католицька церква збудувала цю невелику каплицю у 15 столітті.

Рельеф у входа в часовню изображает Иисуса, падающего впервые, когда он шел по Виа Долороза.

Скульптура на станції №3 у вірменській каплиці на віа Долороза

Скульптура на станції №3 у вірменській каплиці на віа Долороза

 

Четверта хресна станція Ісус зустрічає свою матір. Долороза

Четверта станція знаходиться поруч із третьою станцією. Це Вірменська Церква Богоматері Спазму, вона ж Церква Богоматері Скорботи.

Каплиця в Вірменській церкві Богоматері Спазму на Четвертій станції Хреста

Каплиця в Вірменській церкві Богоматері Спазму на Четвертій станції Хреста

 

Согласно традиции, именно здесь Иисус встретил свою мать, Марию. Внизу в церкви находится статуя Иисуса и Марии и мозаичный тротуар с изображением сандалий, представляющих место, где они встретились.

 

П'ята станція хреста: Симон Кірена допомагає Ісусу нести свій хрест

Солдати охороняють П'яту станцію Хреста на Віа Долороза

Солдати охороняють П'яту станцію Хреста на Віа Долороза

 

П'ята станція знаходиться на розі вулиць Віа Долороза та Аль-Вад-роуд.

Це невелика францисканська церква, присвячена Симону Кіренію (він же Шимон з Лівії), який допоміг Ісусу з його хрестом.

История Симона, Кирения, происходит от Луки 23, 26: «И когда они привели его, они схватили одного Симона, Кирения, выходящего из страны, и на него, они положили крест, чтобы он мог неси это после Иисуса ».

Деталь Via Dolorosa Marker 5 Зовні каплиця Симона з Кірени

Деталь Via Dolorosa Marker 5 Зовні каплиця Симона з Кірени

 

У цьому кутку дорога повертає праворуч, а потім починає підніматися сходами.

Шоста станція Хреста: Вероніка витирає обличчя Ісуса. Долороза

Шестая станция находится в маленькой часовне Маленьких сестер Иисуса. Это место считается традиционным местом дома Вероники. Было бы неправильно говорить, что мы никогда не слышали об этой Веронике раньше!

Вхід до Будинку Вероніки Станція Шість Хреста на Віа Долороза

Вхід до Будинку Вероніки Станція Шість Хреста на Віа Долороза

 

По-видимому, святая Вероника – это имя, данное женщине, которая вытерла кровь и потела лицом Иисуса с вуалью. Согласно традиции, завеса была впечатлена изображением Святого Лица Мессии.

Ім'я Вероніка походить від латинського Vera icona, що означає справжній образ.

Двері в каплицю завжди були зачинені, коли ми проходили повз.

Сьома станція Хреста: Ісус падає вдруге. Долороза

Сьома станція Хреста на Віа Долороза

Сьома станція Хреста на Віа Долороза

 

Согласно традиции, седьмая станция отмечает место, где Иисус прошел через Врата Суда и упал во второй раз.

Считается, что смертный приговор Иисуса был размещен на этом месте.

 

 

Восьма хресна станція: Ісус втішає жінок Єрусалима

Восьма станція тимчасово відвезе вас від Віа Долороза і приблизно за 20 метрів вгору вузькою вулицею. Він зручно розташований напроти вокзалу VIII Сувенірний базар.

8-а станція Хреста

8-а станція Хреста

 

На стене греческого православного монастыря, прямо под маркером номер восемь, находится резной камень латинского креста с греческими буквами IC XC NI KA (что означает «Иисус Христос побеждает»).

Дев'ята станція Хреста: Ісус падає втретє. Долороза

Тепер вам потрібно буде повернутися назад до Сьомої Станції та повернути праворуч уздовж Сук Хан аль Зейт. Наступні 100 метрів або близько того заповнюються християнськими паломниками та багатьма туристами, які купують сувеніри на ринку.

Читайте також:  Готелі парку Ізало на Мадагаскарі

Це не особливо помітний поворот, але за першої ж можливості поверніть праворуч і підніміться сходами широких кам'яних сходів.

На вершине следуйте по извилистой полосе около 80 метров. Это приведет вас к римской колонне, которая отмечает место третьего падения Иисуса.

9-а станція Хреста на Віа Долороза

9-а станція Хреста на Віа Долороза

 

Поруч знаходиться коптська каплиця Святої Олени.

Ліворуч від колони ви вийдете на терасу, яка є дахом каплиці Святої Єлени у Храмі Гробу Господнього. Тут мешкає невелика громада ефіопських православних ченців.

Інші п'ять станцій Хреста знаходяться всередині церкви Гробу Господнього. На відміну від інших станцій вони не нумеруються.

Десята хресна станція: Ісус позбавлений одягу

З тераси на даху є двері, що ведуть у верхню каплицю ефіопів. Звідси підніміться сходами в нижню каплицю, і ви потрапите у двір церкви Гробу Господнього.

Цей найкоротший шлях завжди був відкритий, коли ми відвідували, але якщо з якоїсь причини він закритий вам доведеться повернутися до Сук. Коли ви спуститеся вниз по кам'яних сходах, поверніть праворуч, а через
80 метрів поверніть праворуч через невелику арку зі словами «Труна Господня», і ви потрапите у двір церкви.

Каплиця франків

Каплиця франків

 

Десята станція знаходиться біля входу до Храму Гробу Господнього, в кімнаті під назвою Каплиця франків.

По-видимому, именно здесь Иисус снял с себя одежду, как в Евангелии от Марка 15,24: «И когда они распяли его, они разделили его одежды, наложив на них жребий, что должен взять каждый человек».

Одинадцята Станція Хреста: Ісус прибитий до хреста

Зображення лінії до 11 станції Хреста

Зображення лінії до 11 станції Хреста

 

Коли ви увійдете в Храм Гробу Господнього, поверніть праворуч і підніміться сходами.

Эта часть церкви принадлежит католической церкви и известна как латинская кавалерия. Красиво украшенный мозаикой, именно здесь Иисуса якобы пригвоздили к кресту.

Если вы посмотрите на потолок, вы увидите мозаику 12-го века Вознесения Иисуса. Это единственная сохранившаяся мозаика крестоносцев в храме Гроба Господня.

Усередині латинської кавалерії

Усередині латинської кавалерії

 

Дванадцята хресна станція: Ісус умирає на хресті. Долороза

Зліва від латинської кавалерії (11 станція) знаходиться грецька православна Голгофа. Ця частина Храму Гробу Господнього належить Грецькій Православній Церкві і містить 12-ту Хресну станцію - Каплицю Розп'яття.

Богато украшенный греческий алтарь стоит над местом, где был воздвигнут крест Иисуса. Серебряный диск под алтарем, очевидно, отмечает место, на котором стоял крест Христа.

Хресний вокзал номер дванадцять Ісус помер на хресті

 

Не все христиане верят, что именно здесь был распят Иисус. Сразу за старым городом, с видом на небольшой арабский автовокзал, находится Садовая могила.

Садовая гробница – это гробница, высеченная в скале, которая была обнаружена в 1867 году. Некоторые христиане также считают ее местом захоронения и воскресения Иисуса. Будь то или нет, но Садовая Могила – довольно милое, спокойное место для посещения, но я отвлекся.

Тринадцята хресна зупинка: Ісус знято з хреста

Ідіть униз, і ви прибудете на 13 станцію.

Это камень помазания. На этой каменной плите тело Иисуса было разложено и помазано маслом и специями для подготовки к его погребению.

Ми рекомендуємо вам приходити раніше або приходити пізно, тому що іноді важко побачити Камінь помазання через величезну кількість паломників, які відвідують, щоб поцілувати камінь.

Камінь Помазання

Камінь Помазання

 

Чотирнадцята хресна станція: Ісус лежить у гробниці

Слідуйте за натовпом Каміння Помазання, поки не досягнете ротонди. Під цим великим куполом знаходиться чорна камера, в якій знаходиться могила Христа та місце 14-ї та останньої станції.

Черга за входом у гробницю може бути досить довгою (можливо, применшенням року!), коли кілька груп пілігримів штовхають один одного та агресивно штовхають один одного у своєму ревному ентузіазмі побачити гробницю.

Могила Христа наприкінці V a Dolorosa

Могила Христа наприкінці V a Dolorosa

 

Внутри купола есть две комнаты. Первая комната содержит каменный фрагмент, который, как полагают, запечатал гробницу Иисуса, а вторая – сама гробница.

Чесно кажучи, ми не увійшли до гробниці: черги були надто довгими, рухалися виключно повільно, а деякі члени християнських туристичних груп були досить наполегливими та агресивними. Нам було набагато цікавіше спостерігати за діями всіх паломників.

Ми рекомендуємо не відвідувати в неділю, оскільки це було особливо зайнято. І, ймовірно, краще прибути рано чи після 18:00.

Вхід у Храм Гробу Господнього наприкінці Віа Долороза

Вхід у Храм Гробу Господнього наприкінці Віа Долороза

 

Години роботи Храму Гробу Господнього

Відкритий щодня о 05:00.
З квітня до вересня церква закривається о 20:00.
З жовтня до березня о 19:00

П'ятниця Хода Віа Долороза

Пятничная процессия Via Dolorosa проходит каждую пятницу. Его возглавляют францисканцы, которые с 13-го века были католическими хранителями святынь Иерусалима.

Вам не потрібно бути католиком, францисканцем чи християнином, щоб приєднатися – усі вітаються!

О котрій починається п'ятнична хода Via Dolorosa?

Процесія починається о 15:00 від Першої Станції навпроти Церкви Флагелляції, неподалік Левиних Воріт. Марш слідує Хресним шляхом, зупиняючись на кожній з 14 станцій, а потім закінчується біля храму Гробу Господнього.

Вони не зупиняються надовго на кожній станції, досить довго, щоб читати різними мовами (включаючи англійську), чому ця станція важлива.

Ми помітили, що деякі веб-сайти та путівники кажуть, що хода починається о 16:00 у літні місяці та о 15:00 тільки з кінця жовтня до кінця березня. Ми були там у листопаді, тому для нас було безперечно 15:00.

Магазин килимів на Віа Долороса

Магазин килимів на Віа Долороса

 

Також на багатьох сайтах говорилося, що хода почалася з Каплиці Жгутиків на Другій Станції. Можливо, це відбудеться через кілька днів, але ми домовилися з одним із францисканських ченців у Каплиці флагеляції того дня, і він відправив нас через дорогу до Першої Станції.

Якщо ви зацікавлені у проведенні п'ятничної ходи, ми рекомендуємо вирушити до Каплиці Жгутиків на Другій Станції до 15:00, щоб уточнити час та місце початку.

Скільки часу займе п'ятнична хода Via Dolorosa?

Це займає близько години і стає дуже багатолюдно. Якщо ви не любите натовпу, ми рекомендуємо уникати прогулянок цією частиною Старого міста в цей час.

П'ятниці в старому місті Єрусалим. Долороза

Если вы не возражаете против толпы и интересуетесь разными религиями, посещение Иерусалима в пятницу будет захватывающим.

Пятница – исламский святой день. Прибытие в мусульманский квартал Старого города Иерусалима около обеда и наблюдение за многочисленными толпами мусульман, выливающимися из мечети Аль-Акса, третьего священного места в исламе.

Потім о 15:00 приєднуйтесь до францисканських ченців за Віа Долорозом.

Час швидкої закуски, а потім йдіть до Стіни Плачу для початку єврейського Шаббата.

Вне зависимости от того, в какую веру ты веришь или не веришь, Старый Город Иерусалим, несомненно, является захватывающим местом для изучения, особенно по пятницам.

Поки ми з Джонатаном сиділи на сходах біля церкви Гробу Господнього, ми почали розмовляти з біблійним археологом та гідом. Він виглядав змученим, вести великі гастрольні гурти нелегко.

Як тільки він встановив, що ні Джонатан, ні не були релігійними, а просто зачаровані релігією з погляду антрополога, ми почали спілкуватися.

З ним було дуже цікаво спілкуватися. Він сказав, що вивчав біблійну археологію протягом багатьох років, і немає абсолютно ніяких вагомих доказів для 99% + історій з Біблії, Тори чи Корану. Але це не те, що люди хочуть почути!

Найкращі поради по прогулянці Віа Долороза

  • Носіть зручне взуття. Більша частина маршруту Віа Долороза – це бруківки та нерівні щаблі.
  • Крім того, не забудьте одягнути відповідний та респектабельний одяг, коли ви входите у місце поклоніння. Вас можуть відвернути, якщо ваші плечі та коліна не закриті.
  • Незалежно від вашої віри чи поглядів на релігію, шануйте вибір інших.
  • Почніть рано, хоча, за загальним визнанням, ми не гарні в цьому!
  • Уникайте неділі.
Прогулянка вулицями Старого міста Єрусалима

Прогулянка вулицями Старого міста Єрусалима

 

Чи безпечно гуляти у старому місті Єрусалиму?

Мы чувствовали себя в полной безопасности, гуляя по старому городу Иерусалима. Мы слышали о карманниках, но это относится ко многим городским центрам. Фактически, это был один из немногих городов, где мы действительно гуляли по городу с нашими дневными пакетами на спине – мы делаем это не везде.

 

Навколо багато озброєних ізраїльських солдатів – якщо чесно, те, що молоді чоловіки та жінки несуть кулемети, не змушує мене почуватися у більшій безпеці. Навпаки, насправді!

Як і в будь-якому місті, знайте, що вас оточує.

 

Ваш помічник у підборі туру  MARISON TRAVEL

Єрусалим Старе Місто