Панама Население : 3,8 мільйона людей живуть у Панамі (2020)

 • Столиця : Панама Сіті з 1,9 млн. мешканців
 • Назва :  Республика де Панама. Republica de Panamá
 • Мова : іспанська
 • Грамотність : більше 95% людей можуть читати та писати.
 • Релігія : в основном христианские (католики 85%, протестанты 15%)
 • Валюта : 1 бальбоа = 100 сентесимо
 • Національні символи : Гарпійський орел (національний птах) синій, білий та червоний (національні кольори)
 • Девіз:  « Pro Mundi Beneficio », що означає «На благо миру»
 • Національний день : 3 листопада (День незалежності)
 • Історія : Панама была заселена коренными племенами, такими как куева и чокан, до того, как испанские конкистадоры прибыли в 1500 году. Испанские поселенцы обосновались в Панаме. Испанцы правили около 300 года. Панама получила независимость от Испании в 1821 году, но затем стала частью Республики Гран Колумбии и только в 1903 году получила полную независимость.

Факти | Географія

Панама знаходиться в центрі Америки та на двох американських континентах. Панамський канал поділяє країну на західну чи північноамериканську частину та східну чи південну американську частину.

Панама делит b заказов с двумя странами: Коста-Рикой на североамериканском континенте и Колумбией на южноамериканском континенте. Столица Панамы называется Панама Сити.

Карта Панами

Карта Панами

Панама розташована неподалік екватора, який знаходиться всього в 1000 км. Це вузька країна і в найширшій точці всього 177 км/110 миль завширшки. Країна має форму літери "S лежачи"

Панама приблизно розміром із Чеську Республіку або розміром із Південну Кароліну/США. Політ з Лондона/Великобританії в Панама-Сіті займає близько 12,5 годин, а з Нью-Йорка/США – 5 годин.

Панама має тропічний клімат із невеликими коливаннями у сезонах.

Панама Факти

Панама

Панама

1. Панама вважається найпівденнішою країною північноамериканського континенту.

2. Панама – найурбанізованіша країна в Центральній Америці. Близько 681ТП2Т населення проживає в міських районах.

3. Країна є однією з країн, яка має берегові лінії у двох океанах: Карибське море знаходиться на північ від країни, а Тихий океан – на південь від країни.

Вид на Панаму з вулканом Бару

Вид на Панаму з вулканом Бару

4. Найвища точка Панами – вулкан Бару з 3475 м/11,401 футів.

5. Панамський канал було побудовано 1881 року. Довжина штучного водного шляху, що зв'язує Карибське море з Тихим океаном, становить 77 км/48 миль у довжину.

Панамський канал - World Fact Book

Панамський канал

6. Атлантичний міст через Панамський канал – найдовший у світі бетонний чотирисмуговий міст та один із трьох мостів через штучний водний шлях, що зв'язує Північ та Південноамериканський континент.

7. Панама стала сухопутным мостом примерно 2,8 миллиона лет назад. Горный позвоночник Панамы, простирающийся по всей стране, называется Центральным водоразделом. Эти холмы и горы являются остатком размытой арки, которая когда-то существовала там.

8. Панама займає друге місце у світі за кількістю суден, що перевозять вантажі та працюють під панамським прапором – після Індонезії. Флот торгового флоту Панами більш ніж удвічі більше, ніж у США.

Панамські джунглі

Панамські джунглі

9. Найдовша дорога у світі, Панамериканське шосе, в Панамі перервана Дарієнською ущелиною, густими джунглями та тропічними лісами на кордоні з Колумбією.

10. Біорізноманіття в Панамі приблизно втричі вище, ніж у США, Канаді та Європі разом узятих. Тим не менш, у минулому столітті лісовий покрив та ліси скоротилися більш ніж на 50%.

 Економіка

Панама багата на природні ресурси, такі як мідь і залізо, а також деревина червоного дерева. Інші важливі експортні продукти з Панами включають фрукти та горіхи, а також рибні продукти.

Рыбацкие лодки Панама

Рибальські човни в Панамі

США та Китай є найбільшими торговими партнерами Панами.

Долар США є законним платіжним засобом у Панамі, що означає, що ви можете сплатити за свій товар у доларах США. Офіційна валюта Панами - бальбоа, з фіксованою ціною, що дорівнює долару США.

 Люди

Панама – одна з найурбанізованіших країн Америки. Панамці переважно говорять іспанською, що є офіційною мовою Панами, але є й різні мови корінних народів. Англійська мова викладається в державних школах, і багато людей говорять двома мовами в Панамі.

Молодые люди Панама

Молоді люди в Панамі

Більшість панамців живуть у столиці та інших міських районах. Панама Сіті – найбільше місто країни, де проживає близько половини населення країни.

Факти | Типові страви

Квасоля, рис, банани та свіжі фрукти та овочі – основна дієта панамців. Зелені листові овочі не так легко доступні в Панамі, але є безліч тропічних фруктів та овочів, таких як кукурудза, юка та банани. Юка, також звана маніокою чи маніоком у інших частинах світу, є крохмалистим коренеплодом. Курка та риба чи морепродукти широко доступні і є частиною багатьох популярних страв.

Типові панамські страви та напої включають :

 • Севиче : Ця страва готується з сирої риби або морепродуктів, які мариновані в олії та лимонному чи лаймовому соку.
 • Sancocho : тушковане м'ясо з куркою та овочами, часто також з юкою та бананами.
 • Тамалес : приготовлені на пару кукурудзяні оладки, приготовані на пару в банановому або кукурудзяному листі, можна заправляти м'ясом і овочами або солодкими начинками.
 • Tres leches : цей смачний м'який «молочний пиріг» складається з трьох шарів різних молочних та вершкових продуктів.
 • Yuca Frita : смажені чіпси або картопля юка, вони подаються з багатьма стравами