Колумбія. : 50 мільйонів людей живуть у Колумбії (2020)

 • Столиця : Богота з 10,7 мільйонами мешканців є найбільшим містом країни.
 • Назва : Republica de Colombia або Колумбія. Країна названа на честь дослідника Христофора Колумба
 • Уряд : Президентська республіка
 • Мова : іспанська
 • Грамотність : більше 94% людей вміють читати та писати.
 • Релігія : в основному християни (католики 79%, протестанти 14%)
 • Валюта : 1 песо = 100 сентаво
 • Національні символи : Орхідея (національна квітка), Андський кондор (національний птах), воскова пальма (національне дерево)
 • Девіз:  "Libertad y Orden", що означає "Свобода і порядок"
 • Національний день : 20 липня (День незалежності)
герб Колумбії

герб Колумбії

 • Історія : країна була заселена в основному напівкочовим племенем до приходу іспанських колонізаторів Ця земля згадувалася як Нова Гренада з 1499 року. Вона здобула незалежність від Іспанії 20 липня 1810 року. Рабство було скасовано у Колумбії у 1849 році. Нарешті, 1886 року було проголошено Республіку Колумбія.

Факти про Колумбію: географія
Де знаходиться Колумбія?

Колумбія  лежить у Південній Америці. Латиноамериканська країна межує з п'ятьма країнами: Венесуелою, Бразилією, Перу, Еквадором та Панамою. Столиця Колумбії називається Богота.

Карта Колумбії

Карта Колумбії

Нижче наведено ще одну іспанську карту Колумбії з сусідніми країнами, а також основними водними шляхами та дорогами. Карибські острови Сан-Андрес та Провіденсія є найбільшими островами, що належать Колумбії.

Найдовша з кордонів розділена з Венесуелою і має довжину 2219 км/1378 миль.

Найдовша з кордонів розділена з Венесуелою і має довжину 2219 км/1378 миль.

Колумбія приблизно дорівнює розміру Норвегії, Швеції та Фінляндії разом узятим, або схожа за розміром на Ефіопію або приблизно вдвічі більше за Техас / США. Політ з Лондона/Великобританії до Боготи займає приблизно 11,5 години, а з Нью-Йорка/США – 5,5 години.

Клімат у Колумбії різноманітний: тропічні степи, тропічні ліси, і навіть льодовиковий клімат у гірських районах Анд. Понад 60% території країни – низинні луки та малонаселені. Колумбія знаходиться на Кільці Вогню і схильна до вулканічних вивержень і землетрусів.

Колумбія Факти

 • Колумбія є четвертою за величиною країною в Південній Америці та  другою за чисельністю населення країною в Південній Америці після Бразилії.
 • Країна має берегову лінію на два океани : Тихий океан та Карибське море, яке є частиною Атлантичного океану
 • Колумбія є  другою країною з найрізноманітнішим біорізноманіттям у світі після Бразилії та однієї з 17 мегапросторових країн.
 • У Колумбії знаходиться великий у світі захищений тропічний ліс : Серранія-дель-Чірібікет.
 • Річка Магдалена – найдовша річка Колумбії (яка протікає цілком у Колумбії). Він має довжину 1528 км/950 миль. У Колумбії ви також знайдете другу по довжині річку у світі, Амазонку. У Колумбії є кілька інших великих річок, таких як Оріноко або Ріо-Негро.
 • Найкращі високі водоспади – водоспади Ла Чоррера з висотою 590 м/1936 футів.
 • Сама висока гора Колумбії - Піко Крістобаль Колон - 5800 м / 19020 футів. висока.
 • У Колумбії налічується понад 30 вулканів, причому найактивнішим вулканом є Галерас (4276 м/14029 футів). Невада-дель-Руїс є найвищим діючим вулканом  гірського ланцюга Анд 

?

Чи знаєте ви, що 80% території країни знаходиться нижче за 1000 м над рівнем моря?

Визначні місця Колумбії

Богота

Богота

 • Богота : у столиці країни є гарний старий центр під назвою Ла Канделарія із 300-річними іспанськими колоніальними будинками. Є також графіті та вуличне мистецтво, яким можна милуватися по всьому місту. Артисти насправді спонсоруються урядом Колумбії!
Квартал Ла Канделарія у Боготі Колумбія

Квартал Ла Канделарія у Боготі

 • В Картахене на північному узбережжі Колумбії ви знайдете колоніальні будівлі та старе місто з брукованими вулицями. Сьогодні це місто є великим портовим містом.
Картахена

Картахена

 • Медельїн : Під час громадянської війни, званої «столицею вбивств світу», місто очистило злочинність і тепер відоме своєю культурою та мистецтвом Тут ви знайдете скульптури Фернандо Ботеро у багатьох місцях. Ці скульптури відомі відображенням негабаритних людей та предметів.
Скульптура Ботеро у Медельїні

Скульптура Ботеро у Медельїні

 • Parque Nacional Natural El Cocuy : Ось деякі з найбільших льодовиків на південноамериканському континенті
Національний парк Ель Кокуй Колумбія

Національний парк Ель Кокуй

 • Каньо Крісталес : Кристалічна річка також називається річка п'яти кольорів або «Райдуга річки» через його мінливого кольору.
Caño cristales

Caño cristales

 • Острів Сан-Андрес , який також називається островом Святого Андрія, є найбільшим островом Колумбії в Карибському морі. Острів відомий своїми красивими кораловими рифами та мальовничими білими піщаними пляжами.
Пляж на острові Сан-Андрес

Пляж на острові Сан-Андрес

Колумбія Факти
Колумбія Економіка

Колумбія багата на природні ресурси, такі як нафта, природний газ, вугілля, золото та мідь. Найбільший торговий партнер країни – США.

Кава також є основним експортним продуктом, а Колумбія є третім за величиною експортером у світі.

Країна також славиться своїми чудовими смарагдами, які є яскраво-зеленим дорогоцінним камінням.

Смарагд: сирий та нерозрізаний колумбія

Смарагд: сирий та нерозрізаний

Факти
Колумбії Люди Колумбії

Колумбія є другою за чисельністю населення країною у Південній Америці. Колумбія є іспаномовною країною, але також розмовляють різними індіанськими, креольськими і циганськими мовами. Насправді у Колумбії використовується понад 75 мов корінних народів.

Колумбійська Паленкера, що продає фрукти

Колумбійська Паленкера, що продає фрукти

Більшість колумбійців живуть у північних та західних регіонах країни, у високогірних районах Анд, неподалік від столиці Боготи або на узбережжі Карибського моря. Південна та східна частини країни є найменш населеними районами у Колумбії.

Понад 80% населення Колумбії проживає в містах або великих містах. П'ять найбільших міст країни:

 • Богота: 8 мільйонів жителів
 • Медельїн: 2,5 мільйона жителів
 • Калі: 2,4 мільйони жителів
 • Барранкілья: 1,2 мільйона жителів
 • Картахена: 1 мільйон жителів

Серед відомих колумбійців є співак та автор пісень Шакіра чи художник та скульптор Фернандо Ботеро, ви можете побачити нижче з одним із його творів.

Художник Фернандо Ботеро

Художник Фернандо Ботеро

Відомий також колумбійський письменник Габріель Гарсіа Маркес. Маркес добре відомий іспанською книгою «Кохання під час холери», яка є одним із найбільш читаних іспанських романів усіх часів.

Одним із найвідоміших колумбійців був терорист та наркобарон Пабло Ескобар. Він був засновником і головою горезвісного наркокартеля Медельїна, який постачав кокаїн та інші наркотики до США, і тому багато хто називав його також «королем кокаїну». Він був найбагатшим злочинцем у світі (у той же час, будучи колумбійським політиком), поки він не помер у перестрілці в 1993 році.

Сім'я дуже важлива для колумбійців. Серед видів спорту футбол є найпопулярнішим видом спорту у Колумбії. Також вважається національним видом спорту.

?

Чи знаєте ви, що Барранкільський карнавал є одним із найбільших карнавалів у Південній Америці?

Факти про Колумбію мир

Протягом десятиліть Колумбію стрясали громадянські війни та зіткнення між урядовими силами та воєнізованими формуваннями. Ці повстанці здебільшого фінансувалися торгівлею наркотиками у 1990-х роках. Понад 200 000 людей було вбито і понад 8 мільйонів людей було переміщено в результаті громадянської війни.

Хуан Мануель Сантос Колумбія

Хуан Мануель Сантос

У 2016 році було підписано історичну мирну угоду між урядом Колумбії та Революційними збройними силами Колумбії (FARC). За цю мирну угоду колишній президент Колумбії Хуан Мануель Сантос отримав Нобелівську премію миру у 2016 році. Нинішнім президентом є Іван Дуке Маркес.

Факти про
Колумбії Типова колумбійська їжа

На колумбійську кухню переважно впливають страви місцевої кухні, а також стилі іспанської та африканської кухні. Типові колумбійські страви варіюються залежно від регіонального клімату та фруктів та овочів, доступних у сезон.

Багато традиційних страв містять кукурудзу, рис, картопля чи маніоку, а також м'ясо та морепродукти. Тропічні фрукти, такі як манго, папайя, маракуйя, гуава, дракон або луло (фрукти з цитрусовим смаком) доступні по всій країні.

Колумбійські фрукти луло цілі та нарізані

Колумбійські фрукти луло цілі та нарізані

Типові колумбійські страви та напої включають :

 • Тамалес : американські кукурудзяні або рисові коржики з куркою, овочами або навіть солодкими фруктами.
 • Арепа : кукурудзяні коржики, звичайна закуска, що зазвичай випікається або смажена на грилі і часто вживана з авокадо або м'ясом, іноді розрізана на шматочки і наповнена різними начинками
Типові колумбійські коржики арепи колумбія

Типові колумбійські коржики арепи

 • Арекіпе : карамельний соус, схожий на  Дульсе де Лече  і приготовлений із солодкого молока та цукру
 • Changua : молочний суп з яйцями, який традиційно їдять на сніданок.
 • Lechona : смажена свинина або свинина з цибулею та жовтим рисом та різними спеціями, зазвичай робляться у відкритих печах
 • Chocolate con Queso : гарячий шоколадний напій, виготовлений із справжнього какао та сиру, який занурюють у гарячий напій.

Колумбія Факти
Тварини у Колумбії

Колумбія є другою за чисельністю населення країною у світі. Тут найбільша кількість ендемічних видів, тобто тварин, які існують лише у цій країні.

Ламантини і коричневі шерстисті мавпи належать до вразливих видів. Тварини, що знаходяться під загрозою зникнення, включають рожевих дельфінів річки Амазонки.

Рожева річка дельфін - вид Колумбія, що вимирає.

Рожева річка дельфін – вид, що вимирає

Колумбія також є країною з найбільшою у світі кількістю видів птахів.