Австрія.

Ось деякі цікаві факти про Австрію, які були вибрані нами.

Підкреслити Австрія

Прапор Австрії

 • Населення : 9 мільйонів людей живуть в Австрії (2020)
 • Столиця : Відень ( Wien ) з 1,9 млн. мешканців
 • Ім'я : Republik Österreich (Австрійська Республіка)
 • Уряд : Демократія, Республіка
 • Мова німецька
 • Грамотність : більше 99% вміють читати та писати.
 • Релігія : в основному християни (католики 74%)
 • Валюта : 1 євро = 100 центів; до 2002 року: австрійський шилінг (нотатки) та Грошен (монети)
Австрія едельвейс
Едельвейс
 • Державний Гімн:  Bundeshymne (федеральний гімн) "Land der Berge" ("Земля гір")
 • Національні символи : морський орел (національний птах), едельвейс (національні квіти), червоний та білий (національні кольори)
 • Національний день : 26 жовтня

факти. Австрія

Де знаходиться Австрія? Австрія не має виходу до моря у Центральній  Європі. Австрія поділяє кордони з вісьма країнами: Німеччина, Чехія, Словаччина, Угорщина, Словенія, Італія, Ліхтенштейн, Швейцарія (побачити їх на карті – за годинниковою стрілкою від верхнього/північ).

Найдовша межа поділяється з Німеччиною і становить близько 801 км/497 миль у довжину.

Австрія – одна з небагатьох країн Центральної Європи, які не мають виходу до моря, – разом із Швейцарією та Люксембургом.

Австрія є в переважно гірською країною з Альпами, що покривають західну та південну частини та в основному пологими пагорбами у східній та північній частинах.

Карта Австрії - фізична карта Австрії із сусідніми країнами Австрія

Карта Австрії

Австрію можна порівняти за розмірами зі штатом Південна Кароліна США.

Австрія Факти | Гео Чудова

Вид з собору Святого Стефана на Відень
 • Столиця Австрії – Відень (німецькою Відень). Відень також найбільше місто в Австрії.
Панорамний вид на Відень – Відень є столицею Австрії.
Відень – столиця Австрії
 • Найдовша річка в Австрії –  Дунай  ( німецькою Донау ). Дунай – друга за довжиною річка Європи. На шляху до Чорного моря річка перетинає Австрію понад 349 км/216 миль. Найбільші порти Дунаю в Австрії – Відень та Лінц.
Факти про Австрію: Нібелунгенбридж через річку Дунай у ЛінціДунай і Нібелунгенбрідж у Лінці
 • Найвища гора в Австрії – це Гросглокнер з висотою 3798 метрів/12460 футів. Високогірна альпійська дорога Гроссглокнер, що перетинає Австрійські Альпи, славиться своїми кривими шпильками та панорамним видом на найвищі гори Австрії. Мальовничий маршрут зазвичай закривається з кінця жовтня до початку травня – залежно від снігу та погодних умов.
Альпійська дорога Гроссглокнер з вигинами шпильки - зображення Jiri Foltyn / Shutterstock.comГроссглокнер альпійська дорога з вигинами шпильки
 • Найбільше озеро в Австрії – озеро Нойзідлер (німецькою називається Neusiedler See ). Озеро Нойзідль розділене між Австрією та Угорщиною та найбільшим озером у Європі з обмеженим водозбірним басейном, який не впадає у жодну річку чи океан. Озеро користується популярністю у любителів водного спорту та серферів.
Подерсдорф в Австрії - Нойзідлер ЗеїNeusiedler See

Визначні пам'ятки для дітей

 • Відень / Відень : відвідайте парк розваг Vienna Prater та прокатайтеся на історичному колесі огляду. Досліджуючи місто, ви будете вражені різнокольоровим скляним черепичним дахом Стефансдома ( собору Святого Стефана), відвідайте одну з кав'ярень та спробуйте смачні австрійські тістечка та фірмові страви.
Віденський Пратер - зображення mRGB / shutterstock.comФакти про Австрію: Відень Пратер
 • Долина Дунаю : Цикл від Пассау до Відня плоскими велосипедними доріжками вздовж річки Дунай («Донау» німецькою мовою) Дунайська велосипедна доріжка довжиною приблизно 300 км/186 миль веде від німецько-австрійського прикордонного міста Пассау через Верхню Австрію до австрійської столиці Відня.
Цикл по Дунаю
 • Зальцбург : відвідайте музей Моцарта у рідному місті композитора та музичного генія Вольфганга Амадея Моцарта та спробуйте смачний « Моцарткугельн », який є смачними шоколадними цукерками. Австрія
Зальцбурзька панорама - зображення від Tourism Salzburg GmbH АвстріяЗальцбург Панорама
 • Регіон озер : викупайтеся у водах кришталево чистого озера в «Зальцбурзькій землі», яке є одним із найпопулярніших місць для відпочинку чи походу в гори влітку. Взимку у цьому регіоні ви знайдете деякі з найвідоміших гірськолижних курортів, таких як Заальбах-Хінтерглем!
Факти про Австрію: Заальбах є одним з найпопулярніших туристичних міст в Австрії.Заальбах популярний серед туристів влітку та взимку
 • Інсбрук : відвідайте Альпійський зоопарк, огляньте знамениту арену для стрибків з трампліну та помилуйтесь золотими черепицами знаменитого золотого даху Goldenes Dachl в Інсбруку Австрія
Австрія 1Знаменитий інсбруцький «Goldenes Dachl» (золотий дах)
 • Тіроль : насолоджуйтеся справжніми гірськими походами або катанням на лижах на льодовику у Тірольських Альпах. У південній Австрії ви також можете відвідати чарівні місця у Кришталевому світі Сваровськи (Swarovski Crystal Worlds) у Ваттені.
Австрія Сваровські КристалвельтенКришталевий фонтан

 Факти Австрійський народ

Дві третини всіх австрійців мешкають у міських центрах. Найбільші міста Австрії – Грац, Інсбрук та Зальцбург. Північна та східна частини Австрії більш густонаселені.

Австрійська традиційна культура та звичаї знаходяться під впливом католицької релігії, якої дотримується більшість людей. Традиційні народні пісні та танці популярні, і серед молоді стає все більш популярним носити традиційну сукню, таку як типову «Dirndl» (традиційна жіноча сукня) або «Lederhosen» (шкіряні шорти) для громадських свят чи фестивалів.

Юнаки під час виступу у народних танцях Австрія

Юнаки під час виступу у народних танцях

Австрійці люблять кататися на відкритому повітрі, і багато дітей навчаються кататися на лижах або сноуборді в молодому віці через місце розташування та клімат, який зазвичай дає багато снігу у високогірних районах взимку. Австрія

Австрійці займаються спортом, і є багато спортивних клубів, таких як футбол, теніс та гімнастика. У школах найпопулярнішими видами спорту є футбол, волейбол, баскетбол, балет та танці. Зимові види спорту, такі як катання на лижах чи сноуборді, популярні серед молодих та старих.

Сноуборд на Гроссглокнері Австрія

Сноуборд на Гроссглокнері

Сноуборд на Гроссглокнері

Багато іммігрантів, особливо країн Східної Європи, живуть, працюють і навчаються в Австрії. В останні роки біженці з Сирії, Іраку та різних африканських країн здобули новий будинок в Австрії, але в останні роки австрійська політика стала більш жорсткою щодо імміграції. Австрія

Факти мова

Австрійці розмовляють німецькою мовою, яка є офіційною мовою країни. Однак є деякі сильні австрійські німецькі діалекти, і деякі слова використовуються в Австрії, але не в Німеччині.

Серед цих слів:  Paradeiser ( німецькою мовою:  Tomaten)  – у перекладі з англійської означає «помідори» або  Palatschinken ( німецькою мовою:  Pfannkuchen)  – у перекладі з англійської означає «млинці».

Типове вітання в Австрії – « Сервус », що означає «Привіт».

Ласкаво просимо до Пратера у Відні Австрія

Ласкаво просимо до Пратера у Відні

Віденський вважається типовим австрійсько-німецьким.

Австрія Факти | Знамениті австрійці

Австрія відома великими музикантами та композиторами, такими як Вольфганг Амадей Моцарт (ви бачите його на зображенні вище на картині Тішбейна), Йосип Гайдн та Йоганн Штраус.

Вольфганг Амадей Моцарт
 • Вольфганг Амадей Моцарт  (1756 – 1791) відомий як один із найбільших композиторів усіх часів із музичними творами, такими як «Die Zauberflöte» (Чарівна флейта). Австрія
 • Йоган Штраус – Батько (1804 – 1849) був австрійським композитором-романтиком та прославився своїми вальсами. Він є композитором знаменитого віденського вальсу. Слухайте вальс «Блакитний Дунай»  тут.
 • Йосип Гайдн (1732 – 1809) вважається багатьма батьком віденського класика.

Багато відомих художників і художників, таких як Фріденрайх Хундертвассер або Густав Клімт, також родом з Австрії.

Густав Клімт, АвстріяГустав Клімт “Поцілунок” та Дім Хундертвассера
 • Густав Клімт  (1862 – 1918) був художником та вважається головною фігурою австрійського модерну. Одна з його знаменитих картин - "Поцілунок"
 • Фріденсрайх Хундертвассер  (1928 – 2000) був одним із найвідоміших австрійських художників-авангардистів і відомий своїми барвистими фресками та будинками. Австрія

Є багато інших відомих австрійців, яких ви, можливо, знаєте. Чи знаєте ви, що Арнольд Шварценеггер, колишній губернатор штату Каліфорнія, народився і виріс в Австрії, де він почав свою кар'єру як видатний культурист?

Сьогодні найпопулярніші австрійські спортивні кумири включають:

 • Нікі Лауда, колишній водій формули 1 та власник авіакомпанії «Лауда Ейр»
 • Фелікс Баумгарнтер, парашутист
 • Ганна Гассер, сноубордист
 • Анна Феннінгер, лижниця

Повертаючись до історії, відомі австрійці включають імператрицю Сіссі (Єлизавету Австрійську), ерцгерцога Франца Фердинанда, Зігмунда Фрейда та сумнозвісного Адольфа Гітлера.

Австрія Факти | Австрія Економіка

Австрія – високорозвинена промислова країна. У країні є високорозвинений туристичний сектор, але лише обмежені природні ресурси, такі як нафта, вугілля та деревина.

Країна також славиться високою якістю декоративно-ужиткового мистецтва, ювелірних виробів, кераміки та виробів зі скла.

Австрія сильна в органічному сільському господарстві. Органічне землеробство створено на більш ніж 221ТП2Т сільськогосподарських угідь країни. Зерно, картопля, вино та фрукти є основними сільськогосподарськими продуктами. Молочні продукти, яловичина та деревина також є важливими продуктами.

Корови на гірських пасовищах Австрія

Корови на гірських пасовищах в Австрії

Дві третини ферм в Австрії розташовані у альпійських горах. Гірське господарство ведеться переважно у західних частинах країни, а землеробство – у східній Австрії.

Основними торговими партнерами Австрії є Німеччина, Швейцарія, Італія та США. Австрія

Австрія Факти | Австрійська їжа

На австрійську кухню впливають сусідні країни – угорські, німецькі та італійські кулінарні традиції через загальні культурні традиції.

Основні страви містять м'ясо, таке як свинина, яловичина та телятина, а також коренеплоди, такі як картопля, цибуля, буряк або морква, та зелені овочі, такі як шпинат або квасоля.

Віденський шніцель  вважається багатьма національною стравою Австрії.

Популярні страви австрійської кухні:

 • Віденський шніцель : «Віденський шницель» – це шматочок м'яса телятини з начинкою, вкритий борошном, яйцем та сухарями, обсмажений у фритюрі. У Австрії  шніцелі  такі великі, вони значною мірою покривають вашу тарілку!
Віденський шніцель Австрія
 • Semmelknödel : Пельмені, приготовані з панірувальними сухарями, картоплею або зі змішаним борошном і сиром, зазвичай подаються в солоних або солодких стравах.
Австрійські пельмені Їжа Австрія
 • Sachertorte : англійською мовою: торт Захер, це шоколадний торт з апельсиновим джемом та темною шоколадною глазур'ю – класно приготовлений готелем Sacher у Відні. Австрія
 • Штрудель : тонкий рулет із тіста філо, зазвичай наповнений нарізаними кубиками яблуками або сиром та поданий з морозивом або ванільним соусом.
Австрійський Апфельструдель – Аппельструдель традиційно подається з морозивом, збитими вершками або ванільним соусом.

Популярно також є картопля, нарізана скибочками і обсмажена як картопля фрі. Pommes Frites» або « Bratkartoffeln ». На сніданок їдять хліб та булочки з білого та цільнозернового борошна, а також мюслі. Австрійці славляться своїм солодким десертом та тістечками!

Чи знаєте ви, що Red Bull, енергетичний напій, був винайдений австрійцем – Дітріхом Матешицем?

 Факти Тварини

Австрія є домом для деяких диких тварин, особливо у гірських районах. Тут можна зустріти оленів, гірських козлів (гірських козлів), диких свиней, рисів чи бабаків.